Ślubowanie klasy 1a

zdjęcie

6 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. Tego dnia panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, piękna dekoracja sali gimnastycznej, dużo honorowych gości wprawiło wszystkich w podniosły nastrój. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i tańczyć.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie. Nasi najmłodsi w obecności rodziców ślubowali na Sztandar Szkoły być dobrymi Polakami i kolegami, dbać o dobre imię naszej szkoły, uczyć się pilnie i szanować nauczycieli. Uroczystość pasowania dużą kredką symbolizowała włączenie dzieci do grona uczniów naszej szkoły i korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia.

Na koniec uroczystości nowi uczniowie naszej szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Po uroczystym apelu uczniowie klasy pierwszej wraz z Wychowawcą i i Rodzicami udali się do klasy na poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Małgorzata Kowalczyk