Spotkanie z dinozaurami

1din

Korzystając z oferty edukacyjnej ZOO Lubin,15.05.2024r uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach zatytułowanych “Dinorekordziści”.

Obok paleontologów największe zainteresowanie dinozaurami od dawien dawna przejawiają dzieci. Choć nie zawsze chcą zdobywać wiedzę przyrodniczą, to informację na temat dinozaurów pochłaniają z pokaźną zachłannością.

Pani prowadząca zajęcia, w interesujący sposób przekazała dzieciom wyczerpujące wiadomości na temat ery mezozoicznej, w której żyły dinozaury, a następnie opowiedziała o dinozaurach rekordzistach. Uczniowie używając miarki budowlanej mieli sposobność wyobrazić sobie, który z nich jest najwyższy lub najdłuższy. Mogły również uzyskać odpowiedzi na inne nurtujące ich pytania. Zdjęcia dinozaurów i liczby świadczące o ich olbrzymich rozmiarach i wadze wzbudzały u dzieci wiele emocji.

Po zajęciach uczniowie ruszyli szlakiem Ścieżki edukacyjno- turystycznej, podziwiając bogatą kolekcję zarówno rodzimych zwierząt gospodarskich jak i gatunki dzikiej fauny, w większości objęte ścisłą ochroną gatunkową.

Proste badania i doświadczenia, bezpośrednia obserwacja przyrody, zaktywizowała wszystkich uczniów i dostarczyła dużo pozytywnych wrażeń.

Dorota Milner