Sukces juniorek w Sianowie

W dniach 1-3.06 w Sianowie odbył się I Turniej Morski w piłce ręcznej juniorek. W zawodach wzięło udział siedem polskich zespołów tj. UKS Morski Sianów, MMTS Kwidzyn, Varsovia Warszawa, CKS SMS Szczecin, Vambrezia Wąbrzeźno oraz dwa zespoły MKS Zagłębia Lubin. Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym” 2×20 min. Po wielu zaciętych pojedynkach naszej drużynie udało się zdobyć III miejsce w całych zawodach. Nasza reprezentacja zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Zagłębie podczas rozgrywek przegrało jedynie ze zwycięzcą turnieju MMTS-em Kwidzyn. Oprócz boiskowej walki nie zabrakło także czasu na leżakowanie na plaży, pieczenia kiełbasek oraz wspólnego śpiewania przy ognisku. Indywidualne nagrody otrzymała Karolina Milczarczyk i Karolina Siemianowska.

Po turnieju nasze zawodniczki miały okazję pojechać do pobliskiego Koszalina na mecz reprezentacji, w którym to Polki zmierzyły się ze Słowacją o awans do Finału Mistrzostw Europy 2018. Turniej był okazją do ogrania się z nowymi zawodniczkami, nabrania doświadczenia oraz do dobrego zakończenia sezonu. Trenerkami – opiekunkami naszych zespołów są Elżbieta Szczepaniak i Beata Miazga.