Światowy Dzień Uśmiechu w świetlicy szkolnej

5 października 2018 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.
To radosne święto przypada co roku na pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball – autor znanego na całym świecie symbolu żółtej buzi, tzw. „smiley face” stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentuje bezinteresowny uśmiech i radość życia. Motto tego dnia brzmiało „śmiech to zdrowie” – nawet kiedy trzeba nam było zjeść kawałek cytryny. Oprócz tego wykonaliśmy uśmiechnięte buźki, a uczniowie otrzymali samoprzylepne uśmiechy. Na gazetce świetlicowej wisiały karteczki, z których można było „poczęstować” się uśmiechem.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.