Uważaj! Ty też możesz być Niepełnosprawny!

Pod takim hasłem 19 listopada odbyły się prelekcje dla uczniów klas siódmych w ramach projektu profilaktyki dzieci i młodzieży ostrzegającego przed następstwami wypadków. Spotkanie prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Skorpion” z siedzibą w Polkowicach. Prelegenci, Pan Tomasz Mazur i Pan Grzegorz Musielak, podzielili się z uczniami własnymi doświadczeniami życiowymi, które doprowadziły ich do kalectwa i niepełnosprawności. Wizyta miała charakter przestrogi, a także ostrzeżenia młodych ludzi przed lekkomyślnością i niefrasobliwością prowadzącą do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Prowadzący zwrócili uwagę na ważny aspekt związany z propagowaniem sportu jako zdrowego i aktywnego stylu życia, rozwijającego silną wolę, wytrzymałość oraz determinację, dzięki której ludzie niepełnosprawni mogą odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie.

Koordynator ds. bezpieczeństwa Dorota Ćwik