Wycieczka do Ostaszowa l Ia i IIIa

wy

Dnia 26 maja 2023r uczniowie klasy Ia i IIIa wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Wokini w Ostaszowie. W trakcie wycieczki dzieci obejrzały osadę Indian, wioskę w jakiej żyli Indianie Równin Ameryki Północnej w XVIII – XIX wieku. Na terenie wioski dzieci zobaczyły oryginalne tipi, wigwamy, czyli mieszkania Indian, a w nich misternie wykonane repliki autentycznych przedmiotów takich jak: stroje, broń, przedmioty codziennego użytku, a wszystko ze skór upolowanych zwierząt: bizonów, antylop, jeleni. Zwiedzanie było opatrzone bardzo ciekawymi komentarzami i opowieściami. Ale wioska indiańska to nie tylko eksponaty i opowieści z nią związane. To przede wszystkim możliwość i udziału w indiańskich grach i zabawach – czyli indiański tor przeszkód, celowanie rzutkami, wyścigi węży, malowanie twarzy.

Na koniec zjedliśmy upieczone kiełbaski, zwiedziliśmy mini zoo i odpoczęliśmy na indiańskim placu zabaw. Zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do domu.

Małgorzata Kowalczyk