Wycieczka do wioski indiańskiej

1ind

Dnia 07.06.2024r uczniowie klasy 3a odwiedzili wioskę indiańską Wokini w Ostaszowie.

Dzieci przywitał dostojny Wódz Indian, który prezentując piękny strój stanowczym tonem przedstawił plan dnia i zapowiedział mnóstwo atrakcji. Uczniowie pod okiem czujnych Indianek zaczęli zwiedzać kolorową osadę. Zobaczyli wigwamy, a w nich misternie wykonane repliki autentycznych przedmiotów codziennego użytku. Odpoczywając w wigwamie wysłuchali wiele ciekawych opowieści o życiu i kulturze Indian.

Po wysłuchaniu historycznych ciekawostek, przyszedł czas na udział w indiańskich zabawach i grach. Zabawy na świeżym powietrzu rozbudziły w uczestnikach chęć walki i bycia najlepszym. Śmiało pokonywali niełatwy tor przeszkód, uczyli się strzelać z łuku i rzucali rzutkami do celu. Nie zabrakło także pieczonych kiełbasek, które po wysiłku smakowały wyjątkowo wybornie.

Mnóstwo radości sprawiło dzieciom karmienie zwierząt gospodarskich, których na terenie wioski było bardzo dużo. Każdy uczestnik otrzymał specjalnie przygotowana karmę i mógł do woli nacieszyć oko kózkami, kucykami, królikami, alpakami i ptakami hodowlanymi.

Na koniec pobytu w osadzie dzieci kupiły pamiątki i miały czas na zabawy w grupach, wykorzystując przygotowane dmuchawce trampoliny, huśtawki. Z żalem opuszczały to niezwykłe miejsce, deklarując rychły powrót.

Dorota Milner