Wycieczka do wrocławskiego Zoo

wr51

10 czerwca 2022r. klasa 1a wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. Głównym punktem tej wycieczki było ZOO oraz Afrykarium. Dzieci z niecierpliwością czekały,aż dojedziemy na miejsce. Kiedy już stanęły przed bramą wrocławskiego ZOO pełne entuzjazmu weszły do tego przepięknego ogrodu. W skupieniu i z ciekawością oglądały wszystkie gatunki zwierząt. Największą atrakcją bez wątpienia okazało się Afrykarium. Oczy same rozszerzały się ze zdziwienia. Dzieci mogły przyjrzeć się rafie koralowej z mnóstwem kolorowych ryb. Przechodząc dalej mogły odczuć klimat Afryki Wschodniej i podziwiać hipopotamy nilowe. Idąc dalej przechodziliśmy przez 18 metrowy przezroczysty tunel, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. Kończąc podróż przez różne strefy klimatyczne i oglądanie przeróżnych gatunków zwierząt – przez większą część uczestników były to zwierzęta pierwszy raz widziane dzieci miały czas na odpoczynek i kupienie pamiątek. Ta ostatnia część cieszyła się wielkim powodzeniem i tak – oprócz dzieci, w autobusie wracały z nami różnego typu pluszowe zwierzęta. Dzieci pełne wrażeń wróciły do swoich domów.