Wycieczka edukacyjna klas piątych do Starej Kopalni w Wałbrzychu

strona główna

26 września 2023 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami i opiekunami byli na wycieczce w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wycieczka miała na celu podnoszenie kompetencji porozumiewania się w języku obcym oraz integrację społeczności szkolnej

Dzieci miały okazję zobaczyć historyczną zabudowę kopalni, wieżę naszybową, budynki maszyn wyciągowych czy lampownię. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła podziemna dawna sztolnia ćwiczebna i tunel odstawy kamienia. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodników i oglądali ekspozycje maszyn, fotografii, ekwipunku i pamiątek górniczych. Uczniowie aktywnie spędzili czas w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, nazywanej Sowa. Tam mieli możliwość eksperymentowania, zdobywania wiedzy w zakresie fizyki, biologii, geografii.

Miło było patrzeć na uśmiechnięte i pełne zaciekawienia twarze dzieci, które mogły poznawać ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. W czasie wycieczki panowała miła atmosfera, dzieci były bardzo dzielne.

Wychowawcy i opiekunowie wycieczki