XXXI Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Scena Prezentacji Młodych”

kp

26 listopada w CK Muza odbył się XXXI Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Scena Prezentacji Młodych”. Jury w składzie:
• Emilia Ziegler-Opara – przewodnicząca Jury, dyrygentka chóru, trener wokalny, założycielka i dyrektorka szkoły emisji głosu Pogłos w Kościanie
• Jakub Chomiak – muzyk, gitarzysta zespołu The Mohers
• Andrzej Janiga – kompozytor, akompaniator, współpracujący z PWST w Krakowie (filia we Wrocławiu) oraz z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy przesłuchało 77 nagrań wokalistów w wieku 14 – 20 lat, nadesłanych z całej Polski (m. in. Głogów, Legnica, Bielawa, Wrocław, Bielsko – Biała, Warszawa, Szczecin, Rzeszów, i in.). Do Finału zakwalifikowano 14 osób, w dniu Finału wystąpiło 12 wokalistów. Miło jest nam poinformować, że absolwentka naszej szkoły Emilia Turbak zdobyła II miejsce i nagrodę publiczności.:) 

Beata Łuczak