Your Choice

główne

23 lutego 2024r. kolejny raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli I LO w Lubinie, którzy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii” przygotowali prezentację dla klasy 7a.

Tym razem projekt „Your Choice” dotyczył możliwości wyboru szkoły średniej w Lubinie i okolicach oraz uświadomienie uczniom, jak ważne jest podejmowanie decyzji związanych z ich przyszłością.

Siódmoklasiści z uwagą wysłuchali informacji, które dla nich przygotowali starsi koledzy. Z całą pewnością zdobyta wiedza przyda im się w przyszłym roku.

Licealistom dziękujemy.

Informacje dodatkowe od realizatorów projektu.

Nasz projekt społeczny ma na celu uświadomienie uczniów szkół podstawowych w naszym mieście, jak ważna decyzja czeka ich wraz z wyborem szkoły średniej, jak i kierunku, w którym podążą. Poprzez warsztaty społeczne oraz działalność w mediach społecznościowych chcemy pokazać, że ta życiowa decyzja wcale nie musi być taka skomplikowana i ciężka, jak wszyscy mówią. Naszym głównym celem będzie oswojenie młodzieży z czekającą ich zmianą otoczenia jak i szkolną społecznością, opierając się na życiowych doświadczeniach. Sami, stosunkowo nie tak dawno, staliśmy przed tym ciężkim wyborem i wiemy z czym to się łączy, gdy nikt nie mówi w stu procentach jak to tak naprawdę wygląda. Projekt „Your Choice” będzie uświadamiał, edukował i wspierał naszych beneficjentów, aby czuli, że nie są z tym sami i stopniowo zaczynali oswajać się z tym kolejnym, „dużym krokiem” w ich życiu ku satysfakcjonującej przyszłości.