Zajęcia czytelnicze w przedszkolach

W dniach od 18 luty do 1 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami, Anną Gałązką – Olechnowską i Dorotą Ziółkowską, odwiedzili przedszkola miejskie: nr 13, nr 15, nr 12, nr 10, nr 9, nr 6, jak również Przedszkole Gminne oraz Przedszkola Niepubliczne: Krecik, Radosny Maluszek i Planeta Zdrowia. Spotkania miały na celu propagowanie czytelnictwa oraz promocję naszej szkoły. W zajęciach brali udział nasi uczniowie z klas sportowych o profilu piłka ręczna, łyżwiarstwo z wrotkarstwem, lekkoatletyka oraz pływanie:

– z klasy 3A Gimnazjum:

• Oliwia Gowin,
  • Julia Kościelniak,
  • Emilia Niemczyk
Podczas zajęć czytaliśmy dzieciom bajeczki, wspólnie rozwiązywaliśmy zadania, a maluszki odgadywały zagadki. Największą atrakcją była możliwość rozmowy z młodymi sportowcami, którzy z pasją opowiadali o uprawianych przez siebie dyscyplinach i pokazywali dzieciom panczeny, piłki, stroje, koszulki oraz medale. Wszyscy doskonale się bawili, a spotkania na pewno długo zostaną w pamięci zarówno dzieci i młodzieży.
Składamy serdeczne podziękowania naszej młodzieży za zaangażowanie i chęć promocji naszej szkoły.