Zbiórka produktów spożywczych i artykułów higienicznych na potrzeby lubińskiego Hospicjum

Szkolne Koło Wolontariatu informuje o zbiórce produktów spożywczych i artykułów higienicznych na potrzeby lubińskiego Hospicjum. Chętnych do pomocy prosimy o zapoznanie się z listą potrzeb, bo są to bardzo konkretne rzeczy. Lista będzie dostępna także w pokoju nauczycielskim, u wychowawców i na tablicy ogłoszeń na niskim parterze. Mile widziane są także stroiki wielkanocne. Paczki i stroiki trafią również do pacjentów Hospicjum Domowego.

Przygotowując paczki żywnościowe, pamiętajmy, aby były to produkty suche lub z dłuższym terminem przydatności do spożycia i trochę pod kątem świąt, np. bakalie. Dołączmy list czy kartkę z życzeniami świątecznymi, może nawet własnoręcznie wykonaną.

Zbiórka potrwa do 2 kwietnia. Dary prosimy przynosić do sali 208 lub na szkolną portiernię. Jeśli będą podpisane, będziemy wiedzieć, komu dziękować. W okolicy 2 kwietnia będziemy sprzedawać ciasta. Cały dochód przeznaczony będzie na Stowarzyszenie Palium.

Zapraszamy także na Turnieje Szachowe w dniach 20 i 21 marca o 11.50 do sali 203. Część uzyskanych środków wykorzystamy na przygotowanie paczek i zakup potrzebnych rzeczy dla Hospicjum.

Lista potrzeb dla Hospicjum:

1. Pianka myjąco-pielęgnująca, Seni Care, 500 ml
  2. Płyn do pielęgnacji ciała zapobiegający powstawaniu odleżyn, Pinol, 500ml
  3. Chusteczki nawilżane oczyszczające, np. TENA Wet Wipe
  4. Ściereczki na rolce (służą jako jednorazowe myjki do ciała)
  5. Pieluchomajtki, rozmiar L
  6. Pampersy dla dorosłych, rozmiar L
  7. Neutralizator zapachu, SENI, 500 ml

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym szlachetnym dziele. To jak podanie ręki, dodanie otuchy ludziom cierpiącym, bo nieuleczalnie chorym, żyjącym z dnia na dzień… I pamiętajmy, że świat jest taki, jacy sami jesteśmy. My go kreujemy.