Zielona szkoła w Sianożętach

W dniach 20 – 24 maja uczniowie z klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami wyjechali do Sianożęt w województwie zachodniopomorskim na zieloną szkołę.
Celem wyjazdu było propagowanie aktywnego wypoczynku, poznawanie krajobrazu nadmorskiego, doskonalenie umiejętności życia w grupie. Bogaty wachlarz atrakcji i wycieczek sprawił, że nie było czasu się nudzić. Dzieci miały okazję zwiedzić hotel Arka Medical Spa w Kołobrzegu. Tam jadły deser lodowy w obrotowej kawiarni mieszczącej się na jedenastym piętrze i podziwiały piękną panoramę na Morze Bałtyckie. Z ciekawością oglądały kolorowe statki przy porcie w Kołobrzegu i latarnię morską. Uczestniczyły w zabawach i konkursach pt.”Piracka Przygoda”. Niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom wyjazd do Parku Rozrywki w Western City w Zieleniewie. Ta kowbojska przygoda trwała aż trzy godziny i wywołała u dzieci sporo pozytywnych emocji.
Oprócz wycieczek uczniowie aktywnie spędzali czas na plaży, biorąc udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych lub zabawach w piasku.

Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności, a wspólne wycieczki i spacery brzegiem morza z pewnością na długo pozostaną w pamięci.