Akcja charytatywna „Biało – Czerwony Znicz na kresowe cmentarze”

„Zbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć.”
Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 9 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze, które zawożone są na Ukrainę i Wileńszczyznę.
Stąd i w tym roku Szkolne Koło Wolontariatu zwraca się z prośbą do uczniów, ich rodziców i nauczycieli o podarowanie symbolicznych lampek. Zapłoną one na narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie, na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, ale również na polskich cmentarzach na Ukrainie, które to w tym roku w lipcu remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.
Znicze proszę dostarczać do 25 października do sali 208 lub na szkolną portiernię. Uczniowie mogą swój znicz nawet podpisać (przyklejając kartkę z nazwiskiem i klasą od spodu podstawki).
Akcję organizuje Fundacja Studio Wschód wraz z ekipą TVP Polonia we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.