Karta rowerowa zdobyta!

1

10 czerwca odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klasy IVa oraz uczniowie starszych klas, którzy nie zdawali egzaminu w poprzednich latach. Miło nam poinformować, że wszyscy uczestnicy pomyślnie zaliczyli egzamin. Uczniowie wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami jazdy na rowerze, znajomością zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnym zachowaniem na drodze. Gratulujemy wszystkim nowym posiadaczom kart rowerowych i życzymy wielu bezpiecznych oraz radosnych rowerowych przygód !   Beata Łuczak    

Szanowni Państwo, Rodzice, Uczniowie i Pracownicy Szkoły

99b491b7 8f17 45d5 8da9 7c0ae199011c

Z ogromną radością i wzruszeniem przekazujemy wiadomość, na którą czekała cała nasza społeczność szkolna. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oficjalną informację od Naczelnika Wydziału Oświaty, że Ministerstwo Edukacji Narodowej nie wyraziło zgody na likwidację naszej szkoły. To wyjątkowy moment dla uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników oraz wszystkich osób związanych z naszą placówką. W poniedziałkowy poranek dotarła do nas wiadomość, która przyniosła nadzieję, ulgę i ogromną radość. Jest to dowód na to, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, wspólnota i […czytaj całość]

Tydzień dla bezpieczeństwa

729x308

W dniach 15 – 19 czerwca zgodnie z propozycją Ministerstwa Edukacji Narodowej w naszej szkole realizowana będzie kolejna edycja ogólnopolskiej akcji: “Tydzień dla Bezpieczeństwa” Inicjatywa ma na celu podsumowanie całorocznej pracy profilaktycznej oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego, letniego wypoczynku. Tegoroczna edycja „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” skupia się w sposób szczególny na zmianach w przepisach prawa dotyczących ochrony dzieci i młodzieży oraz wyzwaniach świata cyfrowego. Kluczowe obszary tematyczne obejmują: Bezpieczeństwo na drodze – edukacja w zakresie wchodzących w życie nowych przepisów ruchu […czytaj całość]

Udział klasy 7a w zajęciach “Terrarystyczny misz masz” w ZOO LUBIN

IMG 3089

9 czerwca klasa 7a wybrała się na ciekawy pokaz egzotycznych mieszkańców Zoo Lubin. Opiekun zwierząt opowiadał o ich środowisku życia, zwyczajach, sposobie odżywiania i ciekawostkach związanych z ich zachowaniem. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć prezentowane okazy i zadawać pytania. Była to bardzo interesująca i pouczająca lekcja, która dostarczyła uczniom wielu nowych informacji i niezapomnianych wrażeń.    Iwona Wiśniewska 

WIZYTA W ZAKŁADZIE PIELĘGNACYJNO- OPIEKUŃCZYM W LUBINIE 9.06.26 r.

IMG 20260610 WA0041

Po raz ostatni przed wakacjami odwiedziliśmy pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego. Okazją do spotkania był miniony niedawno Dzień Matki i zbliżający się Dzień Ojca. Mamy wśród podopiecznych zakładu już wielu znajomych, czas upłynął na wspomnieniach i opowieściach, czasem rzewnych, nie brakowało także zabawnych sytuacji. Wspólna recytacja znanych wierszy połączyła pokolenia. Obiecaliśmy przesyłać kartki z wakacyjnych podróży. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie.  Agnieszka Błaszczyk  

Wycieczka klasy 7a do Wrocławia

IMG 2929 (1)

Dnia 26 maja uczniowie klasy 7a uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Głównym punktem programu była wizyta w  escape roomie, podczas której uczniowie rozwijali umiejętność współpracy i logicznego myślenia. Zadaniem uczestników było odnalezienie wskazówek umożliwiających rozwiązanie kodów i szyfrów.  Zabawa była bardzo emocjonująca.  Po zakończeniu gry uczniowie mieli okazje zwiedzić centrum miasta.   Wycieczka była bardzo udana, a escape room dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.   Iwona Wiśniewska