Dzień Dziecka z klasą – klasa 6a

DD4

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbywały się różne wydarzenia. Klasa 6a zaproponowała gry i zabawy na terenie szkolnym. Był więc mecz piłki nożnej, gdzie najlepsi zawodnicy z klasy mogli pokazać swój kunszt piłkarski. Było dużo bramek, strzały z daleka i z bliska, rzut karny i parady bramkarzy. Po wysiłku w słonecznej aurze, uczniowie przenieśli się w chłodne mury budynku szkolnego, biorąc udział w grze w podchody. Grupa poszukująca miała za zadanie odszukać listy umieszczone w różnych miejscach, wykonać polecenia nagrywając je na telefon i odnaleźć grupę uciekającą. Po różnych perturbacjach i poszukiwaniach na różnych piętrach budynku, grupa ta wykonała polecenia i odnalazła grupę uciekającą. Potem nastąpiła chwila odpoczynku i degustowania różnych smakołyków, przyniesionych ze sobą lub zakupionych w szkolnym sklepiku. Na koniec były gry i zabawy integracyjne: badminton, zabawa ‘kałuża’, prowadzenie samochodu z zamkniętymi oczami i wjazd do myjni samochodowej, jak odwrócić koc na drugą stronę, a także malowanie kredą i puszczanie baniek. No i następnie finał w szkolnej stołówce przy degustacji: hamburgerów z domowymi kotletami drobiowym i warzywami, były ponadto pomarańcze, sok owocowo-warzywny i woda mineralna.

Uśmiechy towarzyszyły dzieciom do samego końca.

Klasą opiekowali się: Piotr Wawnikiewicz i Andrzej Taler.