Turniej szachowy z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

sza5

Dnia 29 maja, w poniedziałek, w naszej szkole odbył się cykliczny turniej szachowy z okazji uchwalenia konstytucji 3 Maja. W turnieju wzięło udział 32 miłośników królewskiej gry, ze szkoły SP7 i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Szachiści rozegrali sześć rund, systemem szwajcarskim, po 10 minut dla każdego zawodnika. Zwycięzcą całego turnieju został Jakub Łabędzki, z klasy 8a, najlepszą dziewczyną została Anastazja Sitnik, także z klasy 8a. Natomiast najlepszym szachistą z klas 3-6 został Patryk Augustyn, z klasy 6a, a tuż zanim uplasował się zwycięzca ostatniego turnieju w tej kategorii wiekowej, uczeń klasy 3 Marcin Bartos. Najlepsi otrzymali puchary i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za miejsca i udział.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań, a szczególnie najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach.

W organizacji turnieju pomagali wolontariusze z klasy 8a: Alan Jasiński i Paweł Miżejewski, dyplomy wypisywała Laura Oblej z 5a.