Emocjonujące derby dla Zagłębia

Miniony weekend zakończył się bardzo udanie dla wielu ekip MKS Zagłębie Lubin.

Podobnie jak nasze drużyny Superligi, II Liga Kobiet również wygrała niedzielne spotkanie z KS AZS AWF Handball 28 Wrocław. Tylko ten mecz został rozstrzygnięty po rzutach karnych 26:26 (karne 3:2)

W meczu nie brakowało emocji. Przez całe spotkanie wynik był na styku. Sytuacja zmieniała się bardzo często. Raz jedne, raz drugie wychodziły na prowadzenie. Obie drużyny popełniały wiele błędów oraz grały twardo w obronie. Zagłębie dopiero w samej końcówce wyszło na dwubramkowe prowadzenie 15:13. W pierwszych minutach po zmianie stron Wrocław odrobił stratę i gra toczyła się podobnie jak w pierwszej odsłonie. Po 60 minutach na tablicy był remis 26:26, co skutkowało rzutami karnymi. Tutaj niesamowitą skutecznością popisała się bramkarka Zagłębia Karolina Czyż, która obroniła aż trzy z pięciu prób gości. Nasze zawodniczki nie zmarnowały tych okazji i trzykrotnie pokonały goalkeeperke z Wrocławia. W ten sposób po niesamowitych emocjach podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi wygrały derbowe spotkanie 29:27.

Skład: Wiktoria Kocińska 1, Klaudia Piróg 2 , Karolina Milczarczyk 3 , Kinga Florczyk 2, Kornelia Ściernicka 1, Anna Rzeczycka,Adrianna Pacyna 3, Lidia Kowalaszek 1, Adriana Kurdzielewicz, Agata Tracz 6, Patrycja Bogusz , Natalia Najdek 3, Karolina Czyż, Aleksandra Mosica, Katarzyna Skupień 4.