VI Turniej Szachowy z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W sobotę 3 marca odbył się w naszej szkole cykliczny turniej szachowy. Wzięło w nim udział 53 szachistów i szachistek z wielu miejscowości regionu, reprezentujących wszystkie pokolenia miłośników królewskiej gry od pięcio- do siedemdziesięciolatka.
Turniejowi towarzyszyła akcja sprzedaży ciast, zorganizowana przez rodziców uczniów z klas 3B i 3C gimnazjum na pomoc uczniowi w potrzebie. Inna część wpisowego przekazana zostanie na akcję  „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, w którą to szkoła jest zaangażowana.

W turnieju zwyciężył Krystian Kania jeden z faworytów, zawodnik z najwyższym rankingiem Polskiego Związku Szachowego.

A oto pozostałe wyniki według poszczególnych roczników;

Kategoria OPEN

1.     Krystian Kania

2.     Tomasz Ilnicki

3.     Bartłomiej Kanclerz

Kategoria Dziewcząt/kobiet

1.     Natalia Rogacka

2.     Wójtowicz Anna

3.     Joasia Lech

Kl.  1-2  (rocznik 2009 – 2010)

1.     Piotr Stefanowicz

2.     Adrian Krząstek

3.     Małgosia Miklosz

Kl.  3-4 (rocznik 2007 – 2008)

1.     Krzysztof Miklosz

2.     Mateusz Dziewiatowski

3.     Bartosz Topór

Kl.  5-7  (rocznik 2006 -2005- 2004)

1.     Bartosz Kuska

2.     Jerzy Twardziak Twardziak

3.     Michał Wojtanowski

Najstarszy uczestnik

1.     Czopek Andrzej 1948-Lubin

2.     Roman Nikoluk 1948 – Polkowice

Najmłodszy zawodnik

1.     Julian Findysz –Biernatów, rocznik 2013

Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a drugie i trzecie miejsca nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom. Wielu uczestników otrzymało nagrodę rzeczową w wyniku losowania.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za grę fair play i sportową atmosferę. A  rodzicom najmłodszych za ich zaangażowanie. Natomiast trenerom, nauczycielom i instruktorom gry w szachy za przygotowanie dzieci do turnieju, a wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy pani dyrektor Zespołu Szkół Sportowych Barbarze Szymańskiej za kolejne już przyjęcie miłośników królewskiej gry w naszej szkole.

Osobne podziękowanie składamy sponsorom pucharów i nagród, którymi byli Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe oraz Kasa Stefczyka Lubin.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1495/