Finał I edycji konkursu “Dajmy Ziemi drugie życie”

kon4

16 maja 2022r. odbył się finał I edycji konkursu “Dajmy Ziemi drugie życie”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: uczniów klas 4-6 SP oraz uczniów klas 7-8 SP i 1-3 LO. Konkurs został przeprowadzony w formie elektronicznej – uczniowie pod opieką nauczyciela wypełniali na komputerach formularz konkursowy. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Gralla.

Laureatami konkursu w kategorii uczniów klas 4-6 SP zostali: Joanna Lepianka, 5a NSP SMS (1 miejsce, z wynikiem 61/75 pkt), Ewa Szafrańska, 5a NSP SMS (2 miejsce) oraz Karolina Zabrzeńska, 4a SP 7 (3 miejsce). W kategorii starszych uczniów zwyciężyli: Oliwia Faltyn, 7a NSP SMS (1 miejsce, z wynikiem 78/100 pkt), Franciszek Dziki, 7b NSP SMS (2 miejsce) oraz Lena Sadowska 7b NSP SMS (3 miejsce).  Wysokie miejsca zajęli również inni uczniowie naszej szkoły – 6 miejsce (ex aequo) zdobyli: Damian Rychlicki z 8a i Anastazja Sitnik z 7a, którzy zdobyli ledwo 4 punkty mniej od laureatki.  Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy.

Konkurs okazał się sporym sukcesem, ponieważ przystąpiły do niego aż 93 osoby! Jest to również zasługa sponsorów konkursu – firmie EkoPartner Recykling, która ufundowała nagrody główne (słuchawki bezprzewodowe oraz głośniki bezprzewodowe) oraz MPWiK w Lubinie, które przekazało gadżety na rzecz konkursu. Dziękujemy sponsorom! Dzięki nim, każdy z uczestników konkursu otrzymał upominek.

Ponieważ trening czyni mistrza, zachęcamy do zapoznania się z nową wystawą plakatów, na których omówione zostały te zagadnienia dotyczące poprawnej segregacji, z którymi uczestnicy konkursu mieli najwięcej wątpliwości.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w I edycji konkursu oraz innym akcjom organizowanym w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Liczymy, że w przyszłym roku szkolnym odbędą się kolejne! Razem udowodniliśmy, że wiemy, jak dać Ziemi drugie życie! 🙂 Relację z przebiegu konkursu można przeczytać również na portalu Lubin.pl (zakładka Rozmaitości).