“Historyczny bieg w rocznicę niepodległości”

30 maja w ramach Dnia Sportu i Inicjatyw Szkolnych odbył się w naszej szkole “Historyczno-interdyscyplinarny bieg na orientację” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Reprezentanci wszystkich klas 7 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum mieli za zadanie wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą i umiejętnościami z wielu przedmiotów np. j. polskiego, chemii, czy matematyki. W klasyfikacji poszczególnych roczników najlepsze okazały się drużyny reprezentujące następujące klasy:
– klasy 7 szkoły podstawowej – 7 a;
– klasy II gimnazjum – II A;
– klasy III gimnazjum – III C.
Reprezentanci wymienionych drużyn otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, których wręczenie odbędzie się we wtorek 5 czerwca, na początku czwartej godziny lekcyjnej, na holu II piętra.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wysoki poziom wiedzy i sprawności fizycznej oraz nauczycielom poszczególnych przedmiotów za przygotowanie pytań i rzetelne wypełnianie zadań na swoich stanowiskach.