“Im więcej wiesz o HIV, tym mniej boisz się AIDS”

W związku z przypadającym na 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS nasza szkoła zorganizowała sesję popularno-naukową połączoną z konkursem wiedzy o HIV/AIDS. Na nasze zaproszenie odpowiedziało osiem lubińskich szkół, których przedstawiciele wysłuchali prelekcji oraz przystąpili do konkursowej rywalizacji. Swoją wiedzą na temat HIV/AIDS dzieliły się: Pani Joanna Jarmolińska kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie, Panie Zofia Marcinkiewicz i Joanna Gumulicka pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie oraz Pani sierżant Agnieszka Zawadzka z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Informacje, które usłyszeli uczniowie na pewno pozwolą im świadomie reagować i kierować się w życiu zasadą „Im więcej wiesz o HIV, tym mniej boisz się AIDS”.