Spotkanie z górnikiem

 „Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!”

4 grudnia gościliśmy w  naszej szkole przedstawiciela zawodu górniczego. Naszych uczniów odwiedził pan  Grzegorz , który przyszedł do nas jako przedstawiciel. Nasz gość opowiedział o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tej pracy w naszym codziennym życiu oraz o niebezpieczeństwie w pracy górnika. Każde dziecko mogło chociaż przez chwilę poczuć się górnikiem, ubierając czapkę, która była ozdobiona pięknymi piórami, które nie bez znaczenia miały kolor biały.
Życzymy górnikom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.