Klasa 4a odwiedziła Kolejkowo Wrocław oraz Pixel XL

77

W środę, 10.01.2024 r., uczniowie klasy 4a wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do dwóch fascynujących miejsc w sercu Wrocławia: Kolejkowa i Pixel XL. Opiekunkami wycieczki były panie Małgorzata Gralla oraz Beata Łuczak.

Pierwszym punktem wycieczki było Kolejkowo Wrocław, gdzie uczniowie poznali fascynujący świat w miniaturze. To miejsce okazało się prawdziwym rajem dla miłośników modelarstwa. Dzieci zobaczyły dokładnie odwzorowane krajobrazy Wrocławia i wybranych miast Dolnego Śląska oraz tramwaje i pociągi poruszające się po makietach, które zachwycały wyobraźnię. Uczniowie odwiedzili też wystawę czasową – Miasto z piernika. Na koniec zwiedzania uczniowie wzięli udział w warsztatach modelarskich, podczas których powstawały kolorowe miniatury kamienic. 

Następnie udaliśmy się do Pixel XL, gdzie czekała na nas zupełnie inna forma rozrywki. W Pixel XL zostaliśmy zanurzeni w świat gier z interaktywną podłogą. To nie tylko zabawa, ale także świetny sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i współpracy w zespole. Każda grupa uczniów miała okazję spróbować różnych gier, co sprawiło, że cała wycieczka była pełna śmiechu i emocji.

Na koniec udaliśmy się do popularnego we Wrocławiu Pana Precla na pyszne, wytrawne paluchy z ciasta wypełnione serem, szynką i innymi dodatkami. Cała klasa opuszczała oba miejsca z uśmiechem na twarzy i bagażem fantastycznych wspomnień.

Małgorzata Gralla