Klasa pierwsza ślubuje!

slu8

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 13.10.2022 r odbyła się bardzo ważna uroczystość – uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w ślubowaniu i pasowaniu na pierwszoklasistę. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły.

Do tej uroczystości przygotowywały się od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Pani Doroty Ziółkowskiej, uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, piękna dekoracja sali gimnastycznej, dużo honorowych gości wprawiło wszystkich w podniosły nastrój.

Nasi najmłodsi w obecności rodziców ślubowali na Sztandar Szkoły być dobrymi Polakami i kolegami, dbać o dobre imię naszej szkoły, uczyć się pilnie i szanować nauczycieli. Uroczystość pasowania dużą kredką symbolizowała włączenie dzieci do grona uczniów naszej szkoły i korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia.

Ciepłe i miłe słowa skierowała do uczniów wicedyrektor szkoły Ewa Barańska, a następnie w imieniu wszystkich Rodziców przewodnicząca Zarządu Rady Rodziców Pani Katarzyna Kata przekazała serdeczne życzenia dla Grona Pedagogicznego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W programie artystycznym pierwszakom towarzyszyła Pani Jesień wraz z Muchomorem i Wiewiórką. Nad całą uroczystością czuwał Kronikarz. Wszyscy wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Na koniec uroczystości nowi uczniowie naszej szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Po uroczystym apelu uczniowie klasy pierwszej wraz z Wychowawcą i i Rodzicami udali się do klas na poczęstunek.

Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci ucznia klasy pierwszej.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów, cudownej i owocnej nauki oraz uśmiechu na co dzień.

Dorota Milner