Międzynarodowy Dzień Kropki

1694

Święto zabawy dla najmłodszych.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Święto to staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród najmłodszych.

Wymalowane twarze i stroje w kropki są tylko efektownym elementem dekoracyjnym, bo tak naprawdę nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich pasji i talentów. Dlatego też w naszej szkole, zarówno na zajęciach lekcyjnych jak i świetlicowych, uczniowie klas I-III byli zaangażowani w zabawy, które miały za zadanie pobudzać wyobraźnię, odkrywać talenty, dodawać dzieciom odwagi, poznawać swoje mocne strony.

Po rozmowach z dziećmi okazało się, że każdy z nas ma w sobie ukryty jakiś talent. Dzieci chętnie opowiadały zarówno o talentach, umiejętnościach, które w sobie odkryły, jak również o tych, o których marzą, a które chciałyby w przyszłości osiągnąć.

Oby przez udział w takich świętach dzieci mogły znaleźć rzeczy, które polubią, o których będą odważnie mówić oraz przede wszystkim, których wykonywanie sprawi im ogromną radość.

Dorota Milner