Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

strona glówna2

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który jest dniem wyjątkowym bo to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Uczniowie oraz nauczyciele w naszej szkole w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.  Przez szkolny radiowęzeł odczytana została audycja poświęcona prawom dzieci. Na holu pierwszego piętra przygotowana została gazetka z najważniejszymi informacjami o prawach dziecka z UNICEF.

W każdej klasie została przeprowadzona pogadanka oraz przedstawiony film związany z tematem tego dnia. Wspólne zdjęcie nauczycieli z uczniami pięknie pokazuje, że nasza szkolna społeczność chętnie angażuje się w  różnego rodzaju inicjatywy związane z pomocą drugiemu człowiekowi.  Dziękujemy za włączenie się w obchody tego miłego dnia. 

Anna Gałązka – Olechnowska

Małgorzata Tkaczyszyn – Mastalska