Narodowe Święto Niepodległości Polski

sn

Uczniowie naszej szkoły, będący w Poczcie Sztandarowym, wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tradycyjnie, jak co roku uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie odczytano Apel Pamięci, w którym uczczono bohaterów, obrońców ojczyzny, którzy polegli na różnych frontach wojen. Po chwili ciszy rozległa się salwa honorowa żołnierzy przybyłych z jednostki wojskowej z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa. Następnie zebrani, na czele z parlamentarzystami, przedstawicielami władz różnego szczebla i organizacji kombatanckich złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka. Cała uroczystość przebiegła w uroczystej i podniosłej atmosferze, w hołdzie tym, którzy ponosząc największą ofiarę, przyczynili się, do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Andrzej Taler