Poranek dla “Niepodległej”

strona główna2

W przeddzień 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się w naszej szkole poranek patriotyczny. Z tej okazji uczniowie z klasy drugiej i trzeciej przygotowali montaż słowno-muzyczny dla swoich młodszych kolegów z klasy pierwszej.

Uczniowie poprzez piękny, wymowny taniec, piosenki i wiersze przedstawili polską drogę do odzyskania Niepodległości. Wszechobecne biało-czerwone kolory, galowe stroje, dumnie wymawiane słowa: “Bóg, Honor i Ojczyzna” sprawiły, że wśród społeczności uczniowskiej zapanował radosny patriotyzm i podniosły nastrój. Uczniowie w ten sposób mogli uczcić pamięć o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

Patriotyczna wspólnota i duma z bycia Polakami, to uczucia, które towarzyszyły wszystkim zgromadzonym podczas świątecznego poranku.