Nasza szkoła pomaga lubińskiemu Hospicjum

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” [Jan Paweł II]

Tym razem postawiliśmy sobie poprzeczkę wysoko, ale egzamin został zdany. Ba, nawet zdziałaliśmy cuda! Pomimo szerokiej skali potrzeb w stosunkowo krótkim czasie wspólnymi siłami przygotowaliśmy w szkole 15 paczek świątecznych dla pacjentów Hospicjum Domowego oraz 8 stroików wielkanocnych i bezmiar artykułów higienicznych na rzecz Hospicjum Stacjonarnego w Lubinie. Na konto Stowarzyszenia „Palium” w wyniku podjętych przez nas działań i przeprowadzonych akcji wpłynęło 1004,20 zł na bardzo konkretny cel – zakup materacy przeciwodleżynowych do Hospicjum. Wszystkie dary rzeczowe zostały zawiezione przez wolontariuszy 5 kwietnia.

W związku z powyższym wszystkim uczestnikom podjętych działań i akcji składamy podziękowania za zrozumienie, zaangażowanie, dobroć i szczodrość, a w szczególności paniom: Dorocie Ćwik, Renacie Strzałce, Magdalenie Fudalewskiej-Poraszce, Ewie Starzak, Edycie Leszkiewicz, Dorocie Musze, Ewie Barańskiej, Beacie Paw–Podgórzak, Katarzynie Monczak i Anecie Pater-Chrul oraz ich klasom. Dziękujemy również panu Andrzejowi Talerowi za możliwość pozyskania środków z Charytatywnych Turniejów Szachowych, a także uczniom, którzy włączyli się w pieczenie i sprzedaż ciast.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Małgorzata Rusowicz i Marta Kozerska