“Nie zgubcie pamięci, bo człowiek bez pamięci jest osobą pozbawioną przyszłości” Jan Paweł II

NZZ

30 maja 2023r odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy na temat historii “Mazurka Dąbrowskiego”, który zorganizowany został przez uczniów klasy 6a: Małgorzatę Telatyńską, Julię Majcher, Patryka Augustyna i Gracjana Stępnia we współpracy z panią Beatą Łuczak i panem Andrzejem Talerem. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-8.  Ogółem wzięło udział 11 uczniów. Przed rozpoczęciem konkursu został odśpiewany” Mazurek Dąbrowskiego”. Pierwsze miejsce zajął Aleks Borkowski z klasy 4 a, miejsce drugie- Grzegorz Magnus 4a, trzecie miejsce Filip Rozbicki 6a, wyróżnienia otrzymali: Igor Worobiej 6a, Michał Szcześniak 4a, Jakub Wojciechowski 4a, Nadia Konieczna 6a, Oliwia Krzepisz 6a, Szymon Majcher 8a, Weronika Mrozek 6a, Weronika Gardocka 6a. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat historii hymnu oraz znajomością tekstu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🙂

Beata Łuczak