Orszak Trzech Króli

Nasza szkoła w dniu 6 stycznia 2018r. z okazji Święta Objawienia Pańskiego wzięła udział w  Orszaku Trzech Króli. Nazywany on jest również największymi ulicznymi jasełkami na świecie.

W tym roku podczas Orszaku wspominaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Została także nieco zmieniona trasa pochodu, który zakończyła się nie jak dotychczas na Wzgórzu Zamkowym, a w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS przy ul. Odrodzenia.

O godz. 11:30 odbyła się Msza św. w kościele p.w. św. Jana Bosko w Lubinie, natomiast  Orszak wyruszył tuż po zakończeniu Mszy. Szliśmy w Orszaku Afrykańskim – niebieskim. Przy scenie pierwszej nastąpiło przywitanie orszaków. W czasie marszu oglądaliśmy różne wydarzenia,  przy ul. Jana Pawła II był ANIOŁ POLSKI, który  zachęcał do wytrwałości w marszu i przestrzegał przed trudnościami.
Na trasie znalazły się sceny tematyczne nawiązujące do wydarzeń biblijnych oraz historii Polski. Oprócz tradycyjnej walki Dobra ze Złem, Skromności z Pychą, mogliśmy posłuchać Marszałka Piłsudskiego czy obejrzeć inscenizację walczących rodaków. Mogliśmy posilić się na trasie poczęstunkiem rozdawanym przez anioły.

Zakończenie marszu odbyło się w hali RCS. Tam dary dla dzieciątka Jezus złożyli włodarze, a my mogliśmy poczęstować się ciastem, wypić ciepłą herbatę i wspólnie pośpiewać kolędy. Hala była wypełniona niemal po brzegi.