Pasowanie na czytelnika

19 października 2018 roku, w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Najmłodsi z klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami, panią Mariolą Adamczyk oraz panią Joanną Mróz, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Dzieci podczas spotkań dowiedziały się o zasadach obowiązujących w bibliotece i czytelni, utrwaliły pojęcia biblioteka, bibliotekarka, księgarz i księgarnia. Poznały “prośby książki” i zobowiązały się do ich stosowania. Trafnie odpowiadały na zagadki oraz z przejęciem wysłuchały bajeczki pt. “Trzy świnki”. Przy okazji pierwszego spotkania czytelniczego dzieci wzięły udział w programie czytelniczym “Przyjaźń z książką”. Mali czytelnicy otrzymali w prezencie okolicznościowe kotyliony oraz zakładki do książek.