Tydzień Poczty w świetlicy szkolnej

Wśród licznych świąt, jakie przypadają w okresie jesiennym wyróżnić można Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego oraz Dzień Listonosza.
Na początku uczniowie wysłuchali wiersza Olgi Adamowicz pt. „Droga listu” nawiązującego do obchodzonych świąt. Następnie poznali i utrwalili podstawowe pojęcia związane z pocztą m.in. adresat, nadawca, awizo, znaczek, list zwykły i polecony, paczka.
Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali znaczki pocztowe według własnego pomysłu.
W tym roku po raz pierwszy bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie wymiany pocztówkowej między szkołami. Celem akcji jest stworzenie mapy Polski. Uczniowie samodzielnie wypisali pozdrowienia dla dzieci z innych szkół, z całej Polski.