Spektakl teatralny “Zaklęte Granie”

19 grudnia uczniowie klas 1-3 SP wzięli udział i w przedstawieniu przygotowanym przez aktorów z Teatru Artenes      z  Wrocławia.

Spektakl ten przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długo czasu przed komputerem. Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują w prezencie wymarzone tablety. Dając je, dorośli zastrzegają, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Pewnego dnia Zuzia i Tomek łamią zasady          i zaczynają grać bez ograniczeń. Staje się to przyczyną wielu niespodziewanych perypetii i przygód, które sprawiają, że dzieci zrozumiały, iż przestrogi dorosłych były mądre i miały głębokie uzasadnienie. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom prawdziwych przyjaźni. Spektakl przemawiał do uczniów obrazem i przykładem, a nie tylko słownymi upomnieniami. Pozwoliło to na trwałe zapamiętanie pozytywnego przekazu. W spektaklu nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: kolorowych postaciach, kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych.