Wycieczka do fabryki bombek

Uczniowie klasy 1a i 1b SP, 20 grudnia wzięli udział w wycieczce do fabryki ozdób choinkowych VITBIS w Złotoryi. Vitbis to najstarsza fabryka bombek choinkowych w Polsce, istniejąca od 1953 roku. Specjalizuje się w szklanych ozdobach choinkowych wykonywanych według starych, tradycyjnych europejskich metod, którym uczniowie,              w czasie zwiedzania fabryki, mogli się dokładnie przyjrzeć. Na wszystkich uczestnikach wycieczki, zarówno uczniach, jak i nauczycielach sposób wykonywania ozdób zrobił ogromne wrażenie. Ozdoby choinkowe, tak piękne, delikatne    i kruche powstają w  wyniku bardzo ciężkiej pracy. Najpierw są wydmuchiwane za pomocą ust pracowników ze szklanej rurki nad palnikiem gazowym w temperaturze 1000 st. C. Potem ręcznie malowane i zdobione w przepiękne, misterne ornamenty. W sklepie firmowym  dzieci  kupiły śliczne ozdoby.