Spotkanie z muzyką w klasach I-III

muzyka

18 września bieżącego roku uczniowie klas I-III rozpoczęli cykl “Spotkań z muzyką”. Zajęcia muzyczne przeprowadzane w formie warsztatów będą odbywać się cyklicznie raz w miesiącu.

Celem warsztatów muzycznych jest m.in.: rozwijanie umiejętności wokalno-muzycznych klas I-III, kształcenie zainteresowań muzycznych oraz technicznego opanowania instrumentu, rozwijanie umiejętności śpiewu w grupie. Tego typu zajęcia uczą również systematyczności i dyscypliny, pomagają ćwiczyć skupienie, rozwijają pamięć werbalną.

Dzieciom podczas warsztatów najbardziej podoba się aktywność ruchowa połączona z improwizacją muzyczną jak również gra na różnorodnych instrumentach. Ćwiczenia rytmiczne wykonywane przez uczniów są połączone ze znakami graficznymi i z podkładem muzycznym. Dzieci grają zarówno na podstawowych instrumentach perkusyjnych, jak i na mniej popularnych typu: kahony, bangosy, klawesy, pudełka akustyczne tuby chromatyczne i wiele innych.

Zajęcia dają dzieciom dużo zabawy i radości, a oprócz tego to świetna okazja do rozwijania poczucia rytmu, słuchu muzycznego i wyobraźni muzycznej.

Dorota Milner