Warsztaty ceramiczne w klasie 3a

war1

Dnia 20.02.2024r uczniowie klasy 3a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach ceramicznych w Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Udział w zajęciach pozwolił dzieciom na realizację wielu zadań służących m. in. rozwijaniu koncentracji uwagi, orientacji przestrzennej, sprawności manualnej, a nawet wytrwałości i cierpliwości.

Prowadząca zajęcia pani Elżbieta dokładnie omówiła poszczególne etapy modelowania i dekoracji, zaprezentowała różne materiały i narzędzia służące do zdobienia prac. Zapoznała również uczniów z procesem suszenia, wypalania i szkliwienia gliny. Zadaniem dzieci było wykonanie glinianego baranka, który po wypaleniu i szkliwieniu będzie zapewne ozdobą świątecznego stołu.

Dla wielu uczniów proces pracy z gliną był świetną okazją do zabawy, a jednocześnie samodzielnym doświadczeniem, podczas którego mogli sobie pozwolić na nieograniczoną kreatywność.

Dorota Milner