Wizyta w Tarze

Wizytę w Schronisku dla koni Tara planowaliśmy od dawna. Ucieszył zatem fakt, iż możemy sfinalizować nasze przedsięwzięcie. W czwartek 20 września udaliśmy się do tego szczególnego i wyjątkowego miejsca, będącego „domem” i „przystanią” dla wielu cierpiących i porzuconych koni. Po przyjeździe do Piskorzyny powitała nas Pani Scarlett Szyłogalis, charyzmatyczna, pełna wiary i pasji właścicielka Tary. Oprowadzając nas po schronisku, Pani Scarlett przybliżyła nam los zamieszkujących w Tarze koni oraz innych zwierząt, które także znalazły w nim ciepło i miłość.
Bardzo wzruszającą i niezapomnianą dla nas chwilą było ujrzenie naszego zaadoptowanego konia Hadesa, który zaprezentował się nam bez żadnego niepokoju i strachu. Cierpienia, których doznał, to już przeszłość. Teraz to piękny i szczęśliwy koń.
Ta wizyta była niewątpliwie wielką lekcją pokory, wzruszenia, współczucia, wrażliwości i szacunku dla ludzi zmieniających świat na lepszy i przeciwstawiających się okrucieństwu człowieka wobec zwierząt.

Uczniowie klasy 5a i 8b.