Wyprawa do krainy lodu i śniegu

2proj

Uczniowie klasy 3a przygotowując się do omawiania lektury “Anaruk, chłopiec z Grenlandii” opracowali projekt, który zapoznał ich z warunkami panującymi w “Lodowych krainach”.

Dzieci pracując w grupach zapisywały, rysowały i wklejały najważniejsze informacje dotyczące: Arktyki, Antarktydy, Eskimosów żyjących dawniej i współcześnie na Grenlandii. Do projektu uczniowie się solidnie przygotowali, zainspirowani tematem z zapałem przystąpili do pracy, więc efekt końcowy plakatów był bardzo interesujący. Na kolejny dzień członkowie poszczególnych zespołów skrupulatnie omawiali przygotowane wcześniej wiadomości i ciekawostki. Dzieci dowiedziały się m.in: gdzie leży biegun północny i biegun południowy, jakie warunki klimatyczne tam panują, poznały zwierzęta, które zamieszkują te krainy, zapoznały się ze zwyczajami Eskimosów.

Realizacja projektu miała na celu rozbudzić u dzieci ciekawość odkrywania świata, rozwijać samodzielność pozyskiwania różnych informacji oraz kształtować umiejętność pracy w zespole.

Dorota Milner