Odkrywamy talenty w “Laboratorium przyszłości”

Laboratoria przyszłości

Klasyczna karuzela, Jaskiniowy samochód, Kolejka linowa czy Huśtawka idealna, to nic innego jak nazwy wspaniałych konstrukcji
z gotowych modeli Lego-Construction w ramach ogólnopolskiego projektu, inicjowanego przez MEN pod nazwą “Laboratoria przyszłości”. Dla naszych uczniów udział w zajęciach to nowy rozdział edukacyjny, rozwijający kompetencje przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka). Poprzez zabawę, eksperymenty uczniowie mają możliwość rozwijać  i odkrywać swoje predyspozycje, talenty, szukać nieoczywistych rozwiązań, programować, być kreatywnym, doskonalić umiejętności pozwalające “wejść” łagodnie w świat nowych technologii i wykorzystywać je w pracy zespołowej. 

Ćwik Dorota- nauczyciel informatyki