Siódemka najlepszą szkołą miejską z Lubina w Finale turnieju Szach – Mat

sza18

Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach oraz Dolnośląski Finał „Szach – Mat”

W środę 14 grudnia w hali RCS odbyły się dwa turnieje szachowe, w których wzięło udział około 400 miłośników królewskiej gry z całego Dolnego Śląska, wśród których byli także uczniowie naszej szkoły. W turnieju „Szach – Mat”, nasza szkoła zajęła 10 miejsce, na 27 startujących i była najlepszą szkołą miejską z Lubina. Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej startowali mistrzowie powiatów, jako drużyny 4 –osobowe. Nasza drużyna walczyła dzielnie zwyciężając w dwóch meczach, a w jednym remisując. Na 30 powiatów w naszym województwie, nasi szachiści zajęli 14 miejsce. Gratulujemy zawodnikom dzielnej postawy! Do wyróżniających się zawodników należeli Jakub Łabędzki 4/7 pkt. i Patryk Augustyn 3/6 pkt.

Naszą szkołę reprezentowali: Igrzyska Młodzieży

1. Dominik Majewski 8b

2. Jakub Łabędzki 8a

3. Daniil Yaroshenko 8b

4. Anastazja Sitnik 8a

Turniej „Szach – Mat”:

1. Patryk Augustyn 6a

2. Oliwia Oborska 8b

3. Julia Majcher 6a

4. Dima Chernovolot 8a

5. Karol Zachajusz 8a

Andrzej Taler