Turniej szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości

strona główna1

W czwartek 30 listopada, odbył się cykliczny turniej dla uczczenia Święta Niepodległości. Wzięło w nim udział 20 miłośników królewskiej gry ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zwycięzcą całego turnieju okazał się Maciej Skóra, z klasy 6a z SP7. Warto nadmienić, że trzej najlepsi zawodnicy turnieju, mieli tyle samo punktów i po jednej porażce. O zwycięstwie zadecydowała punktacja pomocnicza. Turniej odbył się na dystansie 6 rund. Gratulujemy zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali puchary, a najlepsi dyplomy i nagrody książkowe. Najlepsi będą reprezentować szkołę w mistrzostwach powiatu, które odbędą się w następnym tygodniu. 
A oto wyniki:

Klasy 6 – 7 SP7
1. Maciej Skóra,        6a                 5 pkt.
2. Patryk Augustyn,  7a                5 pkt.
3. Marcel Przybył,     6a                4 pkt.

Klasy 2 – 5 SP7
1. Marcin Bartos      4a                 4 pkt.
2. Kamil Kluwak        4a                 4 pkt.
3. Robert Szwed       4a                 3 pkt.

Najlepsza dziewczynka:
1. Maja Jakubiak       kl. 2

Klasy 4- 8 SMS:

  1. Milan Borys                         kl. 6                5 pkt.
  2. Marcin Sajdłowski             kl. 6                4 pkt.

Link do turnieju:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_8248/

Andrzej Taler